حزب صدر اعظم آلمان: جنگنده‌ای تحویل اوکراین داده نخواهد شد


به گزارش افق جنوب به نقل از روزنامه هامبورگر ابند بلات آلمان، به گفته “ساسکیا اسکن”، رهبر حزب سوسیال دموکرات صدر اعظم آلمان ائتلاف برنامه ریزی شده برای ارائه جنگنده به کی یف نشانه همبستگی با اوکراین است. وی در عین حال گفت: اما هیچ هواپیمای جنگنده‌ای از آلمان وجود نخواهد داشت و هر متحدی تا جایی که می‌تواند حمایت می کند.

به این ترتیب ساسکیا اسکن، رهبر حزب سوسیال دموکرات از تشکیل یک اتحاد بین المللی برای حمایت از اوکراین با جت های جنگنده مدرن استقبال کرد، اما نسبت به مشارکت آلمان ابراز تردید کرد. اسکن به خبرگزاری آلمان گفت: این ائتلاف برنامه ریزی شده یک سیگنال بسیار واضح به رئیس جمهور روسیه (ولادیمیر پوتین) است مبنی بر اینکه متحدان اوکراین در همبستگی در کنار آنها خواهند ایستاد. وی افزود: این به پوتین بستگی دارد که به این جنگ پایان دهد، نیروهایش را خارج کند و صلح را ممکن کند.

رهبر حزب سوسیال دموکرات خاطرنشان کرد که ارتش آلمان جت‌های اف ۱۶ ساخت ایالات متحده را که اوکراین می‌خواست، ندارد و بنابراین نمی‌تواند آنها را تحویل دهد. او گفت: هر متحدی تا جایی که می تواند حمایت می کند. هنگامی که از وی پرسیده شد که آیا آلمان پس از آن در آموزش خلبانی شرکت خواهد کرد، او پاسخ داد: در حال حاضر تمرینات منظم و موفقیت آمیزی در آموزش سربازان اوکراینی بر روی سایر سیستم های تسلیحاتی به سبک غربی وجود دارد که ما بر روی آنها تمرکز خواهیم کرد.

ارتش آلمان سربازان اوکراینی را از جمله برای کار روی تانک اصلی نبرد لئوپارد ۲ و توپخانه های سنگین آموزش داده است. البته آلمان حتی اگر هواپیماهای جنگنده اف ۱۶ اختصاصی را نداشته باشد، باز هم می تواند در آموزش اولیه خلبانان شرکت کند. با این حال، این امر تاکنون برنامه ریزی نشده است.

“جو بایدن”، رئیس جمهور ایالات متحده، راه را برای آموزش خلبانان اوکراینی برای هواپیمای اف ۱۶ در اجلاس جی ۷ در ژاپن باز کرد. چندین کشور اروپایی ناتو مانند بریتانیا، هلند و فرانسه می خواهند در ائتلاف جت های جنگنده شرکت کنند. اولاف شولتز ، صدر اعظم آلمان تاکنون تمایلی به اظهار نظر در این مورد نداشته است و همیشه خاطرنشان کرده است که آلمان در حال حاضر پشتیبانی نظامی زیادی از جمله تحویل تانک، سیستم های دفاع هوایی و مهمات ارائه می کند. اسکن همچنین گفت: ما در کنار اوکراین هستیم. ما هر کاری را که در حد توانمان لازم است برای حمایت از آنها انجام می دهیم.

بوریس پیستوریوس، وزیر دفاع آلمان هم اخیرا در جریان کنفرانس خبری مشترک با بن والاس همتای انگلیسی خود در برلین، افزود: آلمان توانایی و قابلیت‌های لازم برای حضور در ائتلافی که به منظور تأمین جت‌های جنگنده برای اوکراین تشکیل شده است را ندارد.

وی افزود: ما نمی‌توانیم نقش فعالی در این ائتلاف داشته باشیم زیرا هم از لحاظ سخت‌افزاری و هم از نظر نرم‌افزاری ما نه جنگنده‌ای داریم که بتوانیم آن را به اوکراین بدهیم و نه تخصص لازم برای آموزش نیروهای اوکراینی را در این زمینه داریم.

نوشته حزب صدر اعظم آلمان: جنگنده‌ای تحویل اوکراین داده نخواهد شد اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی افق جنوب. پدیدار شد.

لینک مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *