بیانیه ۱۰ بندی نمایندگان خطاب به رهبر انقلاب


به گزارش افق جنوب، محسن دهنوی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی قوه مقننه بیانیه ۲۵۰ تن از نمایندگان خطاب به مقام معظم رهبری پیرو فرمایشات ایشان در دیدار با نمایندگان مجلس را قرائت کرد.

متن بیانیه به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم
محضر رهبر انقلاب حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای
سلام علیکم

چهارمین دیدار نمایندگان مجلس شورای اسلامی با حضرتعالی و لطف و عنایت خاصی که بذل فرموده اید ما را از طرفی شرمنده محبت تان کرد و از سویی موجب اطمینان و انگیزه نمایندگان مجلس شد تا به فضل و مدد الهی وظیفه ای که لحظه به لحظه سنگین تر شده است را بهتر از گذشته پیگیری کنیم.

لطف حضرتعالی به فرزندان خود در خانه ملت و اعطای دیگر باره مدال انقلابی به مجلس یازدهم و سایر اوصافی که بزرگوارانه و کریمانه به سربازان ناقابل خود اعطا فرمودید ما را در سال آخر مجلس یازدهم مصمم تر از روز اول تشکیل مجلس گرداند تا کارهای بزرگی که در مقابلمان قرار دارد را به نحو احسن به اتمام برسانیم و خلاءها و قصورهایی که تاکنون در کار وجود داشته را جبران نمائیم.

ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی ضمن قدردانی از لطف و حمایت همیشگی حضرتعالی که ورای استحقاق ما ابراز فرموده اید بر یکایک خود فرض و واجب می دانیم اوامر مطروحه در فرمایشات را نصب العین اولویت و دستورکار خود قرار دهیم و تا حصول نتیجه دست از طلب برنداریم.

۱- یکی از مهم ترین شئون مجلس شورای اسلامی تقنین است و ما متعهدیم با رعایت جهت تعیین شده در سیاست های کلی و قانون اساسی بهترین راه ها برای حرکت در آن جهت را مشخص نماییم.
۲- خود را ملزم می دانیم قانون نویسی را به نحوی شفاف انجام دهیم که راه بر تاویل های ناصحیح و مغرضانه ببندیم و ناخواسته به تورم قوانین دامن نزنیم.
۳- در راستای تقنین اموری چون کارشناسی، اتقان، جامعیت، قابلیت اجرا، پیراستگی از اضافات، روزآمد، حافظ منافع ملی و متعارض نداشتن را پیش از آنکه یک امر به عنوان قانون به خود بگیرد سرلوحه کار خود قرار دهیم.
۴- شناخت مشکلات کشور و تقنین براساس آن و به منظور حل مشکلات مستمرا ادامه خواهد داشت و از وضع قوانینی که ارتباطی با مشکلات ندارد یا اولویت نیست پرهیز خواهد شد.
۵- وضع قوانین راهبردی و اساسی که منحصر به یک موضوع و مقطع نیست استمرار می یابد، به خصوص در زمینه تحقق شعار سال و حل مسائل معیشتی اقدام خواهد شد.
۶- ما نمایندگان ملت به دور از روحیه اشرافی و طاغوتی خود را موظف به پاسخگویی، هم صحبتی و پیگیری اوامر و مطالبات مردم می دانیم و در این راستا خاضعانه سراپا گوش و در حد بضاعت و حدود اختیارات حل مسائل را دنبال خواهیم کرد.
۷- تلاش خواهیم کرد که نه دست رقیب بلکه دست رفیق را بالا ببریم که نمایندگان مردم همواره نشان دادند حامی دولت مردمی هستند اما این حمایت قطعا به معنای عدم نظارت و حمایت نیست که در این صورت رسالت نمایندگی زیر پا می رود و در استفاده از ابزارهای نظارتی موظیفم در کمال دقت و احتیاط که مبادا شائبه اذیت و سنگ اندازی پیش آید و تلقی نگاه تخریبی و رقیب پنداری به جای نگاه تقریبی ایجاد شود.
۸- نگاه همکاری و هم افزایی با قوه مجریه روزافزون خواهد بود و تا لحظه آخر و سعی و بنای قلبی ما بر انجام تکالیف نمایندگی و ایفای مسئولیت خود در این پیکر واحد یعنی نظام مقدس جمهوری اسلامی است.
۹- اهتمام داریم حساسیت و لغزشگاه های سال آخر را بشناسیم و دچار و گرفتار آن نشویم و بتوانیم هرآنچه کمبود و کسری و خلاء تاکنون وجود داشته است جبران کنیم.
۱۰- تلاش خواهیم کرد برای برنامه هفتم مهار تورم و رشد تولید با هماهنگی دولت اقدامات اساسی انجام دهیم تا ان شاءالله کارنامه ای در خور از مجلس انقلابی به جای گذاریم.
در انتها به روح ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) و جمیع شهدا سلام و درود می فرستیم و از محضرتان التماس دعای خیر برای توفیق آشنایی و عمل به وظایف نمایندگی و خدمت خالصانه به مردم شریف ایران داریم.

نوشته بیانیه ۱۰ بندی نمایندگان خطاب به رهبر انقلاب اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی افق جنوب. پدیدار شد.

لینک مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *