سفیر ایران: همواره از ابتکارات خیرخواهانه عمان استقبال کرده‌ایم


به گزارش افق جنوب، علی نجفی، سفیر ایران در عمان درباره سفر سلطان هیثم بن طارق آل سعید به ایران در گفتگو با خبرگزاری عمان گفت: چشم انداز گسترده‌ای برای ارتقای همکاری بین ایران و عمان وجود دارد. سفر سلطان هیثم بن طارق به تهران و دیدار ایشان با مقامات عالی رتبه کشورمان، شراکت و همکاری بین ایران و عمان را بیش از پیش گسترش خواهد داد.

وی ادامه داد: در راستای منافع و مصالح دو کشور، همواره هماهنگی و رایزنی برادرانه و مستمری در سطوح روابط دوجانبه و منطقه‌ای و بین‌المللی وجود دارد.

نجفی در خصوص مناسبات دو جانبه ایران و عمان گفت: مناسبات اقتصادی و تجاری ایران و‌ عمان طی سال‌های گذشته روند رو به رشدی را طی نمود. با توجه به فرصت‌های امیدوارکننده‌ای که در همه سطوح وجود دارد، دو کشور در تلاش هستند تا روابط اقتصادی و تجاری فی مابین را گسترش داده و به سطح مطلوبی برسانند.

سفیر ایران افزود: مبادلات تجاری بین ایران و‌ عمان طی دو سال گذشته، سه برابر و به رقم ۲ میلیارد دلار رسیده است. سال گذشته شاهد رشد ۶۰ درصدی در روابط تجاری بوده‌ایم.

وی با بیان این نکته که چشم انداز بسیار خوبی در روابط تجاری و اقتصادی دوکشور وجود دارد خاطر نشان کرد: با توجه به ظرفیت‌های موجود در بخش حمل و نقل هوائی و دریایی و موقعیت دو کشور، فرصت‌های بزرگ و امیدوار کننده‌ای برای توسعه همکاری و تجارت و ترانزیت وجود دارد.

نجفی افزود: لغو روادید مسافرتی برای اتباع دو کشور، کمک زیادی به ارتقای گردشگری و مبادلات تجاری کرده و منجر به افزایش روزانه پروازها بین شهرهای مختلف ایران و عمان شد.

وی با اشاره به جایگاه ویژه‌‌ی سلطنت عمان در سیاست خارجی ایران گفت: علاوه بر روابط و اشتراکات تاریخی، فرهنگی و دینی، چشم انداز گسترده‌ای برای ارتقای همکاری‌های سیاسی، اقتصادی، بین المللی و منطقه‌ای بین دو کشور وجود دارد.

سفیر ایران در عمان ادامه داد: ایران همواره از نقش متوازن و تاثیرگذار عمان در منطقه و جهان استقبال می‌کند. اعتماد متقابلی در سطوح بالای دو کشور وجود دارد و ما همواره از ابتکارات خردمندانه و خیرخواهانه عمان استقبال کرده‌ایم.

نوشته سفیر ایران: همواره از ابتکارات خیرخواهانه عمان استقبال کرده‌ایم اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی افق جنوب. پدیدار شد.

لینک مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *